Zabójstwo w Policach – akt oskarżenia Prokuratury Rejonowej Szczecin-Zachód w Szczecinie

Szczecin, dnia 23 stycznia 2017 r.

Prokurator Rejonowy Szczecin – Zachód w Szczecinie skierował do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko Pawłowi H. o to, że 2 lipca 2016 r. w Policach, będąc uprzednio skazanym prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego Szczecin – Prawobrzeże i Zachód za przestępstwo rozboju i pobicie na karę 3 lat pozbawienia wolności, działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia Artura Ł., zadał pokrzywdzonemu sześć ciosów nożem, między innymi w okolicę klatki piersiowej, czym spowodował u niego ranę kłuto – ciętą serca, na skutek której pokrzywdzony zmarł, to jest o czyn z art. 148 § 1 kk w zw. z art. 64 § 1 kk.
Z ustaleń śledztwa wynika, że w dniu zdarzenia doszło do kłótni i szarpaniny pomiędzy oskarżonym a pokrzywdzonym. Paweł H. był zazdrosny o swoją obecną partnerkę, a byłą konkubinę pokrzywdzonego. Podczas awantury ww. sześciokrotnie ugodził pokrzywdzonego nożem w okolice szyi, klatki piersiowej i brzucha. Pomimo interwencji Policji i Pogotowia Ratunkowego pokrzywdzony zmarł.  Paweł H. został zatrzymany w swoim mieszkaniu, w którym policjanci zabezpieczyli nóż, którym ww. zadawał ciosy pokrzywdzonemu.
W trakcie zdarzenia Paweł H. był nietrzeźwy. Po zatrzymaniu stężenie alkoholu w jego krwi wynosiło 1, 25 mg/l.

Paweł H. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. W przeszłości był trzykrotnie karany sądownie.
Za przestępstwo z art. 148 § 1 kk grozi mu kara do 15 lat pozbawiania wolności, kara 25 lat pozbawienia wolności, albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Prokurator Prokuratury Okręgowej
Małgorzata Wojciechowicz