Akt oskarżenia w sprawie nielegalnego handlu bronią

Szczecin, 1 lutego 2017

Prokurator Okręgowy w Szczecinie skierował do Sądu Rejonowego w Żorach akt oskarżenia przeciwko mieszkańcowi Żorów, któremu w toku śledztwa przedstawiono łącznie 19 zarzutów, dotyczących posiadania broni palnej bez wymaganego zezwolenia oraz sprzedaży tej broni innym ustalonym osobom, to jest o czyny z art. 263 § 1 i 2 kk.

W toku postępowania ustalono, że podejrzany w okresie od października 2014 r. do 11 maja 2015 r. sprzedał różnym osobom z terenu całej Polski, za pośrednictwem portalu internetowego, 19 sztuk broni palnej, gazowej, na posiadanie której wymagane jest zezwolenie. Broń kupował na terenie Czech. Wśród najczęściej sprzedawanych przez ww. egzemplarzy broni były pistolety Bruni Gap Glock, Ekol Firat Magnum 9 mm, Bruni 92 Beretta, które osiągały cenę sprzedaży w granicach 500 – 600 zł.

Podejrzany w toku śledztwa przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wniosek o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzenia rozprawy i wymierzenie mu kary 2 lat pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby 3 lat, grzywny w wymiarze 100 stawek po 10 zł oraz orzeczenie przepadku korzyści majątkowej uzyskanej z popełnienia czynu zabronionego w wysokości 10 075 zł.

Prokuratora Prokuratury Okręgowej
Małgorzata Wojciechowicz