Akt oskarżenia za posiadanie i uprawę marihuany

Szczecin, dnia 1 lutego 2017 r.

Prokurator Okręgowy w Szczecinie skierował do Sądu Rejonowego w Goleniowie akt oskarżenia przeciwko mieszkańcowi powiatu goleniowskiego podejrzanemu o udział w obrocie znaczną ilością środków odurzających i posiadanie znacznych ilości marihuany.


Z ustaleń śledztwa wynika, że oskarżony w okresie od września 2015 r. do 11 maja 2016 r., w okolicy miejscowości Maszewo, Czarnogłowy i Rokita, po uprzednim zaadaptowaniu pomieszczeń gospodarczych i wyposażeniu ich w urządzenia służące do ogrzewania, nawilżania i wentylowania, uprawiał rośliny konopi innych niż włókniste w ilości co najmniej 854 sztuk, a następnie wyhodowany produkt w postaci łącznie co najmniej 4 kg marihuany wprowadził do obrotu.

W dacie zatrzymania podejrzanego, w wyniku przeszukania zajmowanych przez niego pomieszczeń gospodarczych, funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zabezpieczyli szereg przedmiotów i sprzętu służącego do hodowli roślin w postaci elektronicznej stacji pogodowej, środków chemicznych ochrony roślin, wentylatorów, termometrów, doniczek, lamp i innych. Ponadto zabezpieczono 39 kg marihuany w postaci łodyg z liśćmi i 158 sztuk sadzonek konopi.

Oskarżony przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. W przeszłości był karany sądownie za przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu, wiarygodności dokumentów i bezpieczeństwu w komunikacji. Postanowieniem Sądu Rejonowego w Goleniowie z dnia 13 maja 2016 r. ww. został tymczasowo aresztowany.

Za zarzucane mu przestępstwa, to jest posiadanie i obrót znacznymi ilościami środków odurzających oraz uczynienie z popełnienia przestępstwa stałego źródła dochodu grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Prokurator Prokuratury Okręgowe
Małgorzata Wojciechowicz