Akt oskarżenia przeciwko sprawcom napadu na salon gier – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Niebuszewo w Szczecinie

Szczecin , dnia 2 czerwca 2017 r.

W dniu 15 maja 2017 r. Prokuratura Rejonowa Szczecin-Niebuszewo w Szczecinie skierowała do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko dwóm podejrzanym, którym zarzucono popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że w dniu 30 września 2016 r. w Szczecinie działając wspólnie i w porozumieniu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, grożąc dwóm osobom pokrzywdzonym pozbawieniem życia i demonstrując przedmiot przypominający wyglądem broń oraz używając gazu łzawiącego, zabrali pokrzywdzonym pieniądze i telefon komórkowy, tj. o czyn z art. 280 § 2 kk i inne.
Z ustaleń śledztwa wynika, że podejrzani Daniel G. i Arkadiusz S. późnym wieczorem w dniu 29 września 2016 r. udali się do jednego z salonów gier na terenie Szczecina, gdzie korzystali ze znajdujących się tam automatów do gier. Po uzyskaniu  przez jednego z nich wygranej w kwocie 50 zł., obaj opuścili lokal. Następnie zabrali z zaparkowanego w pobliżu samochodu znajdujące się w nim kominiarki oraz przedmiot przypominający wyglądem broń, a także pojemnik z gazem łzawiącym, po czym ponownie wrócili do tego samego lokalu, gdzie dokonali napadu, żądając wydania pieniędzy. Po zabraniu pieniędzy i telefonu od pokrzywdzonych – obaj sprawcy uciekli.

Pokrzywdzeni niezwłocznie wezwali Policję. W wyniku podjętego pościgu, w krótkim czasie ujęto obu podejrzanych.

Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec obu sprawców środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, które było stosowane także w dacie skierowania aktu oskarżenia.

Za zarzucaną podejrzanym zbrodnię z art. 280 § 2 kk grozi kara pozbawienia wolności od 3 lat do 15 lat. Obaj podejrzani byli w przeszłości karani sądownie, przy czym Daniel G. obecnie zarzucanego mu czynu dopuścił się w warunkach recydywy.

Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej
Joanna Biranowska-Sochalska