Akt oskarżenia przeciwko sprawcom pobicia – sprawa Prokuratury Rejonowej w Myśliborzu.

     Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu skierowała do Sądu Rejonowego w Myśliborzu akt oskarżenia przeciwko Danielowi K. i Łukaszowi K. podejrzanym między innymi o popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że w dniu 31 stycznia 2017 r. w Myśliborzu działając wspólnie i w porozumieniu pobili dwóch pokrzywdzonych używając przy tym niebezpiecznego narzędzia jakim jest kij bejsbolowy, czym narazili pokrzywdzonych na bezpośrednie niebezpieczeństwo naruszenia czynności narządu ciała na okres powyżej 7 dni, w rozumieniu art. 157 § 1 kk, tj. o czyn z art. 159 kk i inne.   

     Z ustaleń śledztwa wynika, że podejrzani w wieku 32 i 29 lat,  w dniu 31 stycznia 2017 r. około godziny 19.00 uzbrojeni w kij bejsbolowy wtargnęli do mieszkania pokrzywdzonych. Następnie dokonali ich pobicia przy czym Daniel K. używał kija bejsbolowego, zaś po pobiciu obaj sprawcy zagrozili pokrzywdzonym spaleniem mieszkania, w przypadku powiadomienia przez nich Policji.

      W wyniku działań Policji obaj sprawcy zostali zatrzymani, a następnie sąd na wniosek prokuratora zastosował tymczasowe aresztowanie wobec Daniela K. Ten środek był stosowany także w dacie skierowania aktu oskarżenia.

     Drugi ze sprawców – Łukasz K. po zatrzymaniu został umieszczony w zakładzie karnym w celu odbycia kary pozbawienia wolności orzeczonej za inne przestępstwo.

     Za zarzucane podejrzanym przestępstwo między innymi z art. 159 kk grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Obaj podejrzani byli w przeszłości wielokrotnie karani sądownie.