Akt oskarżenia Prokuratury Rejonowej w Myśliborzu przeciwko kierowcy usiłującemu przekupić funkcjonariuszy Policji

Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu skierowała do Sądu Rejonowego w Myśliborzu akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu Zbigniewowi Z., któremu zarzucono popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że w dniu 6 maja 2017 r. w miejscowości Golenice wręczył funkcjonariuszom Policji korzyść majątkową w postaci pieniędzy w kwocie 100 zł., w celu skłonienia ich do odstąpienia od czynności służbowych związanych z przeprowadzaną przez nich kontrolą drogową i nałożenia na podejrzanego mandatu karnego w kwocie 100 zł oraz 4 punktów karnych w związku z wykroczeniem drogowym jakie popełnił podejrzany tj. o czyn z art. 229 § 3 kk.

Z ustaleń śledztwa wynika, że podejrzany Zbigniew Z. w dniu 6 maja 2017 r. kierując samochodem ciężarowym marki Scania z naczepą w miejscowości Golenice, przekroczył dopuszczalną w obszarze zabudowanym prędkość. W związku z powyższym podejrzany został zatrzymany przez kontrolujący ten obszar patrol Policji. Podczas czynności służbowych wykonywanych przez funkcjonariuszy, podejrzany wręczył funkcjonariuszom korzyść w postaci pieniędzy w kwocie 100 zł., w celu odstąpienia przez funkcjonariuszy Policji od ukarania podejrzanego mandatem karnym w wysokości 100 zł.  i nałożeniem 4 punktów karnych.
Wobec podejrzanego prokurator dokonał zabezpieczenia majątkowego na jego mieniu.   Podejrzany nie był w przeszłości karany sądownie.

Za zarzucany obecnie podejrzanemu czyn grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej

Joanna Biranowska-Sochalska