Sprawcy kradzieży mienia o łącznej wartości przekraczającej 2 miliony złotych aresztowani na 3 miesiące – sprawa Prokuratury Okręgowej w Szczecinie

Zdjęcie togi prokuratora oraz akt prokuratorskiego postępowania karnego

Dnia 14 lipca 2017 r. na wniosek Prokuratury, Sąd Rejonowy Szczecin Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec czterech mężczyzn podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i dokonanie na terenie Niemiec i Polski licznych kradzieży z włamaniami,  tj. o czyn z art. 258 § 1 kk i art. 279 § 1 kk.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. W toku postępowania funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji w Gorzowie Wielkopolskim rozpracowywali grupę, której członkowie są podejrzani o dokonywanie licznych włamań do samochodów ciężarowych na terenie Niemiec i Polski oraz kradzież towarów znajdujących się w pojazdach, w tym między innymi sprzętu AGD i RTV, ale również markowej odzieży, rowerów, chemii gospodarczej czy opon samochodowych. Jak dotychczas ustalono kradziony towar miał być następnie sprzedawany w Polsce. Według wstępnych szacunków, wartość przedmiotów odzyskanych w wyniku działań funkcjonariuszy CBŚP przekracza 2 miliony złotych.

Za zarzucane podejrzanym czyny między innymi z art. 279 § 1 kk grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej

Joanna Biranowska-Sochalska