Tymczasowy areszt dla sprawcy napaści na policjanta.

Dnia 29 czerwca 2017 r. na wniosek Prokuratora Rejonowego w Goleniowie, Sąd Rejonowy w Goleniowie zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec Macieja K. podejrzanego o dokonanie przestępstw polegających na tym, że :

I  w dniu 26 czerwca 2017 r. w godzinach nocnych na drodze publicznej w Nowogardzie, kierował samochodem wbrew orzeczonemu wyrokiem Sądu Rejonowego w Goleniowie zakazowi prowadzenia pojazdów mechanicznych, tj. o czyn z art. 244 kk, a ponadto :

II w nocy 27 czerwca 2017 r. w Nowogardzie w celu zmuszenia funkcjonariusza Policji do zaniechania zatrzymania podejrzanego, podczas i w związku z wykonywaniem przez niego czynności służbowych, dopuścił się czynnej napaści na funkcjonariusza, używając niebezpiecznego przedmiotu w postaci samochodu w ten sposób, że odepchnął funkcjonariusza Policji, po czym wsiadł za kierownicę samochodu i ruszył w kierunku tego funkcjonariusza, który chcąc uniemożliwić zatrzymanemu ucieczkę stanął przed samochodem, a następnie wzywając go do zatrzymania oddał strzał ostrzegawczy w powietrze, lecz pomimo tych sygnałów podejrzany kontynuował jazdę potrącając funkcjonariusza Policji i powodując u niego obrażenia ciała, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia, tj. o przestępstwo z art. 223 § 1 kk w zb. z art. 224 § 1 kk w zb. z art. 157 § 1 kk i inne.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Goleniowie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że podejrzany chcąc uniknąć zatrzymania przez funkcjonariuszy Policji, podczas interwencji odepchnął jednego z funkcjonariuszy, a następnie wsiadł do samochodu i potrącając policjanta uciekł z miejsca zdarzenia.  W wyniku sprawnych działań funkcjonariuszy Policji podejrzany został szybko zatrzymany i na wniosek prokuratora tymczasowo aresztowany.

Za zarzucany podejrzanemu czyn na podstawie art. 223 § 1 kk grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.