Akt oskarżenia Prokuratury Rejonowej Szczecin-Niebuszewo przeciwko sprawcy pobicia.

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Niebuszewo w Szczecinie skierowała do Sądu Rejonowego Szczecin Centrum w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko Markowi G., podejrzanemu o to, że   w dniu  4 kwietnia 2017 r. w Szczecinie działając wspólnie i w porozumieniu z inną osobą, wziął udział w pobiciu Bogusława P.  poprzez kopanie po głowie i całym ciele pokrzywdzonego oraz uderzanie głową pokrzywdzonego o chodnik, powodując u Bogusława P. powstanie krwiaka podtwardówkowego po stronie prawej oraz złamanie łuku jarzmowego po stronie lewej, czym spowodował stan realnego zagrożenia życia, tj. o czyn w art. 158 § 1 kk w zb. z art. 156 § 1 pkt 2 kk w zw. z art. 11 § 2 kk w zw. z art. 64 § 1 kk.

Do zdarzenia doszło  4 kwietnia 2017 r. w centrum Szczecina.  Około godz. 13, w pobliżu miejsca zamieszkania, przed bramą przy Al. Wojska Polskiego pokrzywdzony został zaatakowany przez dwóch napastników i brutalnie pobity. Sprawcy kopali pokrzywdzonego po całym ciele i uderzali jego głową o chodnik . W wyniku zdarzenia pokrzywdzony licznych obrażeń  ciała, w tym złamania kości twarzy i krwiaka podtwardówkowego oraz   sińców na całym ciele.

Na wniosek prokuratora, decyzją Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum w Szczecinie, podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Podejrzany był w przeszłości karany sądownie za pobicie oraz  spowodowanie obrażeń ciała. Obecnie będzie odpowiadał w warunkach powrotu do przestępstwa. Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo grozi  mu kara do 15 lat  pozbawienia wolności.