Akt oskarżenia Prokuratury Rejonowej Szczecin Zachód przeciwko sprawcy kradzieży rozbójniczej.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokuratura Rejonowa Szczecin Zachód skierowała do Sądu Rejonowego  Szczecin Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie  akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu Rafałowi J., któremu zarzucono popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że w dniu 8 maja 2017 r. w Szczecinie w sklepie Leroy Merlin dokonał zaboru mienia w postaci elektronicznego wizjera do drzwi o wartość 259 zł., a następnie w celu utrzymania się w jego posiadaniu użył przemocy wobec pracownika ochrony sklepu poprzez jego odpychanie to jest o przestępstwo z art. 281 kk.

Z ustaleń śledztwa wynika, że podejrzany Rafał J. w dniu 8 maja 2017 r. w godzinach popołudniowych udał się do sklepu Leroy Merlin. W pewnym momencie  pracownik ochrony sklepu zauważył podejrzanego, który trzymając reklamówkę minął kasy, nie zatrzymując się i nie płacąc za towar. Wówczas pracownik ochrony podbiegł do podejrzanego i wezwał go do zatrzymania się, lecz Rafał J. nie reagował na to, po czym zaczął on odpychać pracownika ochrony, a następnie uciekł ze sklepu. Po przebiegnięciu kilkuset metrów sprawca został ujęty i przekazany w ręce Policji. Jak się następnie okazało, podejrzany w reklamówce posiadał skradziony ze sklepu elektroniczny wizjer do drzwi o wartość 259 zł.

Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie. Środek ten był stosowany również w dniu skierowania aktu oskarżenia.

Podejrzany był w przeszłości wielokrotnie karany sądownie.

Za zarzucany obecnie podejrzanemu czyn grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.