Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o posiadanie znacznej ilości narkotyków – sprawa Prokuratury Rejonowej w Pyrzycach.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokuratura Rejonowa w Pyrzycach skierowała do Sądu Rejonowego w Stargardzie akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi S., podejrzanemu o popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że w dniu 16 maja 2017 r. na terenie jednej z miejscowości w gminie Pyrzyce działając wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii posiadał znaczną ilość substancji psychotropowych w postaci amfetaminy o łącznej wadze 76,647 grama oraz znaczną ilość środków odurzających w postaci marihuany o łącznej wadze 31,041 grama, to jest o przestępstwo z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Jak zostało ustalone, w wyniku dokonanego u Krzysztofa S. przeszukania mieszkania, funkcjonariusze Policji ujawnili znaczne ilości marihuany i amfetaminy, a także przedmioty służące do porcjowania narkotyków.

Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie. Środek ten był stosowany również w dniu skierowania aktu oskarżenia.

Podejrzany był w przeszłości wielokrotnie karany sądownie za różne przestępstwa.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności od 1 roku do 10 lat.