Akt oskarżenia przeciwko sprawcom rozboju z użyciem noża

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokurator Rejonowy Szczecin-Zachód w Szczecinie skierował do Sądu Rejonowego Szczecin Prawobrzeże i Zachód akt oskarżenia przeciwko dwóm Arkadiuszowi K. i Bartoszowi. S. podejrzanym o rozbój z użyciem noża.

 

Do zdarzenia doszło po północy 7 maja 2017 r. w Przecławiu. Pokrzywdzeni około godziny 0.40 przyjechali autobusem do Przecławia, gdzie wysiedli na pętli autobusowej i pieszo udali się do swoich domów. W pewnym momencie zauważyli idących środkiem drogi, z przeciwka dwóch mężczyzn, którzy najpierw minęli ich, a następnie zaczęli iść za pokrzywdzonymi. Jeden z pokrzywdzonych widząc w ręku Arkadiusza. K. nóź zaczął uciekać. Bartosz S. pobiegł za nim, ale po chwili wrócił do Arkadiusza. K., który stał już przy drugim z pokrzywdzonych, złapał po za ramię, popchnął na pobliskie ogrodzenie i zażądał wydania pieniędzy i telefonu komórkowego. W tym czasie Arkadiusz K. groził pokrzywdzonemu użyciem noża, który trzymał w ręce skierowany ostrzem w stronę klatki piersiowej pokrzywdzonego.  Pokrzywdzony oddał podejrzanym dwa banknoty 20 zł.

Za zrabowane pieniądze podejrzani na pobliskiej stacji benzynowej kupili alkohol.

W wyniku podjętych przez Policję czynności obaj podejrzani zostali zatrzymani, a następnie tymczasowo aresztowani.   Arkadiusz K. przyznał się do popełnia zarzucanego mu czynu. Bartosz S. nie przyznał się do udziału w rozboju i wyjaśnił, że stał tylko obok Arkadiusza. K.

Podejrzani do dwudziestoczteroletni i dwudziestosześcioletni mieszkańcy Przecławia.  Nie byli w przeszłości karani sądownie.

Za rozbój z użyciem noża grozi im kara od 3 lat pozbawienia wolności  do 15 lat pozbawienia wolności.