Akt oskarżenia przeciwko sprawcom usiłowania rozboju i pobicia.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokurator Rejonowy Szczecin-Zachód w Szczecinie skierował do Sądu Rejonowego Szczecin Prawobrzeże i Zachód akt oskarżenia  przeciwko Kamilowi R. i Piotrowi B. podejrzanym o usiłowanie rozboju i pobicie.

 

Do zdarzenia doszło 1 kwietnia 2017 r. przy ul.Druckiego-Lubeckiego w Szczecinie Około godziny 18 czworo siedemnastolatków, dwie dziewczyny i dwóch chłopaków, zostało zaatakowanych przez podejrzanych, którzy wyposażeni w drewniane kije, grożąc pokrzywdzonym pobiciem, zażądali od nich wydania wartościowych rzeczy telefonów i portfeli. W trakcie zdarzenia Kamil R. rzucił się na jednego z pokrzywdzonych, a Piotr B. uderzył go kijem w tył głowy, a gdy pokrzywdzony próbował wstać po uderzeniu Kamil R. włożył mu do ust palce raniąc go i jednocześnie usiłując zabrać pokrzywdzonemu plecak. Wzywająca pomocy pokrzywdzona, została przewrócona na ziemię i uderzona pięścią w twarz. W pewnym momencie pokrzywdzonym udało się uciec. O zdarzeniu powiadomili Komisariat Policji Szczecin-Nad Odrą. Kamil R. i Piotr B. zostali zatrzymani przez Policję w dniu 4 kwietnia 2017 r. Na wniosek prokuratora zostali tymczasowo aresztowani.

W wyniku pobicia pokrzywdzony, którzy został uderzony kijem, doznał obrażeń w postaci rany tłuczonej głowy , rany śluzówki jamy ustnej oraz otarć i sińców na nogach.

Kamil R. nie przyznał się do popełnia zarzucanego mu czynu. Wyjaśnił, że jego celem było tylko nastraszenie pokrzywdzonych, ponieważ był prima aprilis. Piotr B. przyznał się do popełnieni zarzucanego mu przestępstwa. Ustalono, że w trakcie zdarzenia obaj byli pod wpływem alkoholu . Podejrzani do osiemnastoletni uczniowie szkół średnich.  Nie byli w przeszłości karani sądownie.

Za usiłowanie rozboju i pobicie podejrzanym grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.