Akt oskarżenia przeciwko sprawcy zabójstwa – sprawa Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie w dniu 31 lipca 2017 r. skierowała do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko Zdzisławowi W. podejrzanemu o dokonanie zabójstwa, tj. o czyn z art. 148 § 2 pkt 1 i 2 kk.

 

 

 

W związku z zaginięciem Alicji J. i następnie ujawnieniem w wyniku prowadzonych poszukiwań w dniu 12 lipca 2016 r. ciała pokrzywdzonej – Prokuratura Rejonowa Szczecin-Prawobrzeże dnia 13 lipca 2016 r. wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa Alicji J. Zwłoki pokrzywdzonej były ukryte w lesie w rejonie ulicy Przylesie w Szczecinie. Powyższe śledztwo zostało następnie przejęte do dalszego prowadzenia przez Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

W związku z poczynionymi ustaleniami zatrzymano, a następnie na wniosek prokuratora tymczasowo aresztowano Zdzisława W. W wyniku przeprowadzonego śledztwa ustalono, iż Zdzisław W. pozbawił życia Alicję J., a następnie ukrył w lesie jej ciało.

Podejrzany Zdzisław W. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.

Za zarzucane przestępstwo na podstawie art. 148 § 2 kk grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.