Areszt za produkcję i hodowlę marihuany- sprawa Prokuratury Rejonowej Gryfinie.

Zdjęcie togi prokuratora oraz akt prokuratorskiego postępowania karnego

Prokurator Rejonowy w Gryfinie skierował do Sądu Rejonowego w Gryfinie wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec dwudziestopięcioletniego mieszkańca Chojny podejrzanego o uprawę konopi i wytwarzanie środków odurzających w postaci marihuany. Decyzją Sądu Rejonowego w Gryfinie podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy do 31 października 2017 r.

 

Podejrzanemu przedstawiono zarzuty o to, że wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii wytworzył znaczną ilość środków odurzających w postaci marihuany o łącznej wadze 705,3 g, w ten sposób, że z prowadzonej uprawy konopi innych niż włókniste zebrał, wysuszył, rozdrobnił oraz podzielił na porcje pozyskane z uprawy rośliny, to jest o czyn z art. 53 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii. Nadto zarzucono mu, że na terenie poradzieckiego lotniska oraz na terenie zalesionym w Chojnie uprawiał konopie inne niż włókniste w ilości 92 sztuk krzewów konopi, to jest o czyn z art. 63 ust. 3 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii.

Podejrzany został zatrzymany w dnu 2 sierpnia 2017 r. przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze Policji ujawnili na terenie Chojny dwie uprawy konopi indyjskich, na których znajdowały się łącznie 92 krzewy konopi, mogące posłużyć do wytworzenia znacznej ilości środków odurzających. Nadto w mieszkaniu podejrzanego ujawniono pozyskaną z uprawy marihuanę – 33 gramy, a na terenie dawnego lotniska, gdzie znajdowała się uprawa ujawniono suszarnię, gdzie ujawniono 672 g marihuany. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, za które grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.