Podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków aresztowany na 3 miesiące – sprawa Prokuratury Rejonowej w Stargardzie.

Zdjęcie togi prokuratora oraz akt prokuratorskiego postępowania karnego

Dnia 25 sierpnia 2017 r. na wniosek Prokuratury Rejonowej w Stargardzie Sąd Rejonowy w Stargardzie zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec mężczyzny podejrzanego o posiadanie znacznej ilości amfetaminy o wadze 902 gramów oraz substancji psychotropowej w postaci MDAM o wadze 27,09 grama i środka odurzającego w postaci marihuany o wadze 2,112 grama  tj. o czyn z art. 62 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Stargardzie. W toku postępowania funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie dokonali zatrzymania podejrzanego, u którego w wyniku przeszukania mieszkania ujawniono znaczne ilości narkotyków w tym niemal kilogram amfetaminy. Ponadto podczas przeszukania u podejrzanego ujawniono niebezpieczne przedmioty takie jak maczeta, nóż, pałka.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii  grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.