Tymczasowy areszt dla podejrzanego o stosowanie przemocy w rodzinie – sprawa Prokuratury Rejonowej w Goleniowie.

Zdjęcie togi prokuratora oraz akt prokuratorskiego postępowania karnego

Dnia 30 sierpnia 2017 r. na wniosek Prokuratora Rejonowego w Goleniowie, Sąd Rejonowy w Goleniowie zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy wobec  Krystiana R. podejrzanego o dokonanie przestępstwa polegającego na tym, że:  w swoim miejscu zamieszkania znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną wyzywając ją wulgarnymi słowami oraz popychał ją i szarpał, a także w okresie od dnia 26 do dnia 27 sierpnia 2017 r. spowodował obrażenia ciała małoletniej córki na okres powyżej 7 dni tj. o czyny z art. 207 § 1 kk i art. 157 § 1 kk.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Goleniowie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że podejrzany od dłuższego czasu znęcał się nad żoną, a ponadto w dniach od 26-27 sierpnia 2017 r. spowodował obrażenia ciała u 1,5 rocznej córki, która w tym czasie przebywała pod jego opieką. Matka dziecka po powrocie do mieszkania stwierdziła u dziecka obrażenia, w związku z czym udała się z córką do lekarza.

Za zarzucane podejrzanemu czyny na podstawie art. 207 § 1 kk i art. 157 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.