Akt oskarżenia przeciwko sprawcy podejrzanemu o posiadanie znacznej ilości amfetaminy – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Niebuszewo.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Niebuszewo skierowała do Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi F. podejrzanemu o to, że w dniu 26 maja 2017 r. w Szczecinie, wbrew przepisom ustawy posiadał znaczną ilość substancji psychotropowej w postaci amfetaminy o łącznej wadze 40,39 grama, tj. przestępstwo z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i inne.

Jak wynika z ustaleń, w dniu 26 maja 2017 r. pełniący służbę patrolową funkcjonariusze Policji zauważyli nerwowo zachowującego się mężczyznę, który na widok zbliżających się policjantów podjął próbę ucieczki. Funkcjonariusze po krótkim pościgu zatrzymali mężczyznę. Następnie w wyniku przeszukania przy zatrzymanym jak również w jego mieszkaniu ujawniono znaczne ilości amfetaminy o łącznej wadze przekraczającej 40 gram.

Na wniosek prokuratora podejrzany został tymczasowo aresztowany. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany był w przeszłości wielokrotnie karany sądownie.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo, na podstawie art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności od 1 roku do 10 lat.