Tymczasowy areszt dla podejrzanego między innymi o wymuszenie rozbójnicze w jednym z łobeskich sklepów – sprawa Prokuratury Rejonowej w Łobzie.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Dnia 9 października 2017 r. na wniosek Prokuratora Rejonowego w Łobzie, Sąd Rejonowy w Łobzie zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec Damiana K., podejrzanego między innymi o dokonanie przestępstwa polegającego na wymuszeniu rozbójniczym w jednym ze sklepów sieci „Żabka” w Łobzie , tj. o czyny z art. 282 kk i inne.

 

 

Prokuratura Rejonowa w Łobzie nadzoruje postępowanie przeciwko Damianowi K., któremu zarzucono szereg przestępstw, w tym między innymi, że w dniu 7 października 2017 r. w jednym ze sklepów sieci „Żabka” grożąc ekspedientce gwałtownym zamachem na życie, doprowadził ją do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, dokonując kradzieży artykułów spożywczych i piwa znajdujących się w sklepie, o łącznej wartości 599,90 zł. Przestępstwo to stanowi tzw. wymuszenie rozbójnicze, o którym mowa w art. 282 kk. Nadto podejrzanemu zarzuca się dokonanie kradzieży rozbójniczej, która miała miejsce w tym samym sklepie, tj. przestępstwa z art. 281 kk. Dodatkowo z uwagi na wulgarne zachowanie, podejrzany Damian K. usłyszał zarzut związany ze znieważeniem funkcjonariusza Policji, podczas i w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych, tj. o czyn z art. 226 § 1 kk.

Za czyny zarzucane podejrzanemu, w tym między innymi z art. 281 kk i art. 282 kk grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.