Tymczasowy areszt dla podejrzanej o usiłowanie zabójstwa – sprawa Prokuratury Rejonowej w Gryfinie

Dnia 16 października 2017 r. na wniosek Prokuratora Rejonowego w Gryfinie, Sąd Rejonowy w Gryfinie zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec Anny D., która podejrzana jest o to, że:
w dniu 13 października 2017 r. w mieszkaniu na terenie jednej z miejscowości powiatu Gryfińskiego, działając w zamiarze bezpośrednim przy użyciu noża, usiłowała pozbawić życia pokrzywdzonego, w ten sposób, że zadała mu ciosy nożem powodując rany kłute klatki piersiowej, lecz zamierzonego celu nie osiągnęła z uwagi na obronne zachowanie pokrzywdzonego tj. o czyn z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 1 kk.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że podejrzana oraz pokrzywdzony pozostawali od wielu lat w związku. W dniu 13 października 2017 r. doszło między nimi do sprzeczki. W pewnym momencie podejrzana chwyciła nóż i zadała ciosy pokrzywdzonemu, raniąc go w klatkę piersiową.
Na skutek działań funkcjonariuszy Policji, Anna D. została zatrzymana, a następnie na wniosek prokuratora – tymczasowo aresztowana na najbliższe 3 miesiące. Obecnie życiu pokrzywdzonego nie zagraża niebezpieczeństwo.

Za zarzucane podejrzanej przestępstwo, na podstawie art. 148 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.