Tymczasowy areszt dla sprawców pobicia – sprawa Prokuratury Rejonowej w Goleniowie

Dnia 3 października 2017 r. na wniosek Prokuratora Rejonowego w Goleniowie, Sąd Rejonowy w Goleniowie zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy wobec Adama M. i Damiana M., którzy podejrzani są o to, że:
w dniu 30 września 2017 r. w godzinach nocnych w Nowogardzie w okolicach przejazdu kolejowego przy ul. Bohaterów Warszawy 1, działając wspólnie i w porozumieniu, publicznie i bez powodu, okazując rażące lekceważenie porządku prawnego, dokonali pobicia pokrzywdzonego w ten sposób, że Damian M. bił pokrzywdzonego pięściami po głowie, po czym popchnął go na jezdnię, na skutek czego pokrzywdzony uderzył głową o asfalt, a następnie kopnął pokrzywdzonego w lewe ramię, po czym drugi ze sprawców – Adam M. kopnął w głowę leżącego na ziemi pokrzywdzonego, w wyniku czego pokrzywdzony doznał m. in urazu w postaci złamania prawej kości skroniowej, czym narazili pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu o jakim mowa w art. 156 § 1 kk, tj. o przestępstwo z art. 158 § 1 kk w zw. z art. 57a § 1 kk.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że podejrzani zaatakowali pokrzywdzonego bez żadnego powodu, dotkliwie go bijąc. Na skutek sprawnych działań funkcjonariuszy Policji, obaj sprawcy zostali szybko zatrzymani, a następnie na wniosek prokuratora – tymczasowo aresztowani na najbliższe 2 miesiące.

Za zarzucane podejrzanym przestępstwo na podstawie art. 158 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności od 1 miesiąca do 3 lat, przy czym w przypadku występku o charakterze chuligańskim ustawa przewiduje zwiększenie dolnej granicy ustawowego zagrożenia o połowę, a nadto nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego.

Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej

Joanna Biranowska-Sochalska