Tymczasowy areszt dla sprawcy podejrzanego o posiadanie znacznych ilości marihuany, amfetaminy i tabletek ekstazy.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Dnia 18 października 2017 r. na wniosek Prokuratora Rejonowego w Gryfinie, Sąd Rejonowy w Gryfinie zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec Karola F., podejrzanego o dokonanie przestępstwa polegającego na posiadaniu  w dniu 17 października 2017 r. w okolicach Mieszkowic znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych w postaci marihuany o łącznej wadze 480,96 grama, amfetaminy o łącznej wadze 362,07 grama oraz 143 sztuk tabletek ekstazy, tj. o czyn z art. 62 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii.

W dniu 17 października 2017 r. funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Chojnie dokonali przeszukania samochodu stojącego na parkingu w okolicach Mieszkowic, w którym znajdował się Karol F.

W wyniku dokonanego przeszukania, w pojeździe tym ujawniono znaczne ilości środków odurzających i substancji psychotropowych w postaci: marihuany o wadze przekraczającej 480 gram, amfetaminy o wadze przekraczającej 362 gramy, a ponadto ujawniono 143 sztuki tabletek ekstazy. Przebywający w pojeździe Karol F. został zatrzymany przez funkcjonariuszy, a następnie na wniosek prokuratora – tymczasowo aresztowany.

Za zarzucany podejrzanemu czyn grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.