Akt oskarżenia przeciwko podejrzanej o spowodowanie wypadku drogowego na Rondzie Uniwersyteckim – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Zachód

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód w Szczecinie skierowała do Sądu Rejonowego Szczecin Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko podejrzanej Agnieszce R., której zarzucono popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że:

w dniu 28 kwietnia 2017 r. w Szczecinie około godziny 14.12 nieumyślnie naruszyła zasady bezpieczeństwa obowiązujące w ruchu drogowym i spowodowała wypadek w ten sposób, że kierując samochodem osobowym marki Audi A4, jadąc lewym pasem ruchu ulicą Południową od strony Ronda Hakena na skrzyżowaniu z Rondem Uniwersyteckim wskutek braku dostatecznej obserwacji przedpola jazdy, nie zachowała szczególnej ostrożności i nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu rowerzyście i zderzając się z nim, na skutek czego u pokrzywdzonego rowerzysty doszło do złamania końca bliższego kości piszczelowej prawej, co wywołało u niego naruszenie czynności narządu ciała jakim jest kończyna dolna prawa na okres trwający dłużej niż 7 dni w rozumieniu art. 157 § 1 kk, tj. o czyn z art. 177 § 1 kk.

Z ustaleń postępowania wynika, że w dniu 28 kwietnia 2017 r. podejrzana kierując samochodem marki Audi A4, na skrzyżowaniu ulicy Południowej z Rondem Uniwersyteckim nie zachowała szczególnej ostrożności i nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu w sposób prawidłowy rowerzyście, w wyniku czego doszło do jego potrącenia. Pokrzywdzony na skutek wypadku doznał obrażeń prawej nogi na okres przekraczający 7 dni.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo, na podstawie art. 177 § 1  kk grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.