Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o spowodowanie wypadku drogowego – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Zachód.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód w Szczecinie skierowała do Sądu Rejonowego Szczecin Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu Piotrowi S., któremu zarzucono popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że:

w dniu 13 sierpnia 2017 r. w Szczecinie na skrzyżowaniu ulic Wilczej i Jarogniewa nieumyślnie naruszył zasady obowiązujące w ruchu drogowym i spowodował wypadek w ten sposób, że kierując samochodem osobowym marki Skoda, jadąc ulicą Jarogniewa od strony ulicy Daszyńskiego w kierunku ulicy Wilczej nie zachował szczególnej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa, w wyniku czego zderzył się z kierującym motocyklem marki Honda, który jechał ulicą Wilczą na wprost przez skrzyżowanie, w wyniku czego kierujący motocyklem doznał złamania nasady dalszej kości promieniowej prawej, co wywołało u niego naruszenie czynności narządu ciała jakim jest kończyna górna prawa na okres trwający dłużej niż 7 dni w rozumieniu art. 157 § 1 kk, tj. o czyn z art. 177 § 1 kk.

Z ustaleń postępowania wynika, że w dniu 13 sierpnia 2017 r. podejrzany kierując samochodem marki Skoda, na skrzyżowaniu ulic Wilczej i Jarogniewa nie zachował szczególnej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu w sposób prawidłowy kierowcy motocykla, w wyniku czego doszło do zderzenia obu pojazdów. Pokrzywdzony na skutek wypadku doznał obrażeń prawej ręki na okres przekraczający 7 dni.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo, na podstawie art. 177 § 1  kk grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.