Akt oskarżenia Prokuratury Rejonowej w Myśliborzu przeciwko sprawcy rozboju

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu skierowała do Sądu Rejonowego w Myśliborzu akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu Mieczysławowi P., któremu zarzucono popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że w nocy z 2 na 3 września 2017 r. w miejscowości Ławy w gm. Myślibórz, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej użył przemocy wobec pokrzywdzonego uderzając go zaciśniętą pięścią w twarz oraz kopiąc obutą stopą po całym ciele, po czym dokonał kradzieży telefonu komórkowego marki Nokia o wartości 30 zł., tj. o przestępstwo z art. 280 § 1 kk.

Z ustaleń śledztwa wynika, że pokrzywdzony w nocy z 2/3 września 2017 r. w miejscowości Ławy wracał do domu. W pewnym momencie został napadnięty przez podejrzanego, który chwycił go za włosy, po czym uderzył pięścią w twarz. W wyniku uderzenia pokrzywdzony stracił równowagę i upadł. Wówczas Mieczysław P. zaczął kopać go po całym ciele. Napastnik zażądał również wydania telefonu komórkowego. Pokrzywdzony w obawie o swoje życie i zdrowie wydał telefon komórkowy podejrzanemu.

Na skutek sprawnych działań funkcjonariuszy Policji, podejrzany został zatrzymany niedługo po dokonanym rozboju, zaś na wniosek prokuratora tymczasowo aresztowany. Tymczasowe aresztowanie było stosowane również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany był w przeszłości karany sądownie.

Za zarzucany obecnie podejrzanemu czyn grozi kara pozbawienia wolności od 2 lat do 12.