Akt oskarżenia przeciwko nietrzeźwemu kierowcy – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Zachód.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód skierowała do Sądu Rejonowego Szczecin Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu Jerzemu M., któremu zarzucono popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że:

w dniu 28 września 2017 r. na drodze publicznej, tj. na ul. Szerokiej w Szczecinie kierował pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym – samochodem marki Honda, wbrew orzeczonemu wcześniej przez sąd zakazowi prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym, znajdując się przy tym w stanie nietrzeźwości wynoszącym 2,96 promila alkoholu we krwi, tj. o przestępstwo z art. 178a § 1 i 4 kk.

W dniu 28 września 2017 r. około godziny 14.00 na ul. Szerokiej w Szczecinie patrol Straży Miejskiej podjął interwencję w związku z nieprawidłowo zaparkowanym samochodem marki Honda, którego kierujący zatrzymał pojazd na przejściu dla pieszych. Przeprowadzone badania wykazały, że podejrzany kierując samochodem znajdował się w stanie nietrzeźwości wynoszącym blisko 3 promile alkoholu we krwi. Dodatkowo ustalono, że już wcześniej wobec Jerzego M. sąd orzekł zakaz kierowania pojazdami.

Wobec podejrzanego prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

 

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i wbrew orzeczonemu zakazowi, podejrzanemu na podstawie art. 178a § 4 kk grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.