Akt oskarżenia przeciwko sprawcy wypadku drogowego przy ul. Okulickiego – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Zachód.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód skierowała do Sądu Rejonowego Szczecin Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie, akt oskarżenia przeciwko Izabeli J., podejrzanej o popełnienie  przestępstwa polegającego na tym, że w dniu 13 czerwca 2017 r. w Szczecinie około godziny 15.30 nieumyślnie spowodowała wypadek drogowy naruszając zasady bezpieczeństwa obowiązujące w ruchu drogowym w ten sposób, że kierując samochodem osobowym marki Renault Laguna jadąc ulicą Okulickiego od strony ulicy Łódzkiej w kierunku ulicy Lubawskiej na skutek niezachowania szczególnej ostrożności potrąciła pieszego który przekraczał jezdnię z lewej strony na prawą po wyznaczonym przejściu dla pieszych, w wyniku czego u pokrzywdzonego doszło do złamania kostki przyśrodkowej podudzia prawego naruszając w ten sposób funkcję kończyny dolnej prawej na okres przekraczający 7 dni, tj. o przestępstwo z art. 177 § 1 kk.

Z ustaleń postępowania wynika, że w dniu 13 czerwca 2017 r. podejrzana kierując samochodem osobowym marki Renault Laguna jadąc ulicą Okulickiego zbliżając się do wyznaczonego przejścia dla pieszych nie zachowała szczególnej ostrożności i nie udzieliła pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu przez jezdnie w sposób prawidłowy po wyznaczonym przejściu dla pieszych.

Mężczyzna w wyniku potrącenia doznał obrażeń ciała na okres powyżej 7 dni. Podejrzana nie była wcześniej karana sądownie.

 

Za zarzucane podejrzanej przestępstwo z art. 177 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.