Sprawca wypadku drogowego w Stargardzie zasiądzie na ławie oskarżonych.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokuratura Rejonowa w Stargardzie skierowała do Sądu Rejonowego w Stargardzie, akt oskarżenia przeciwko Mariuszowi M. podejrzanemu o popełnienie  przestępstwa polegającego na tym, że w dniu 21 września 2017 r. w Stargardzie przy ul. Struga kierując samochodem marki VW Crafter umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, w ten sposób, że jadąc z nadmierną prędkością przekraczającą prędkość administracyjnie dopuszczalną wynoszącą 40 km/h, nienależycie obserwował przedpole jazdy i nie zachował szczególnej ostrożności przed wyznaczonym przejściem dla pieszych, nie ustępując pierwszeństwa pieszej przechodzącej przez przejście w następstwie czego potrącił pokrzywdzoną, która doznała rozległych obrażeń ciała w tym obrażeń głowy, w wyniku czego pokrzywdzona zmarła, tj. o czyn z art. 177 § 2 kk.    

Z ustaleń postępowania wynika, że w dniu 21 września 2017 r. około godziny 8.20 podejrzany kierował samochodem marki VW Crafter. Jechał on ul. Struga w kierunku Placu Wolności w Stargardzie. Na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Śledztwo wykazało, że podejrzany zbliżając się do wyznaczonego przejścia dla pieszych przekroczył dopuszczalną prędkość i jednocześnie nie obserwował w sposób prawidłowy przedpola jazdy. W wyniku tego potrącił przechodzącą przez przejście pokrzywdzoną, która doznała ciężkich obrażeń ciała, w wyniku których zmarła.

Jak ustalono podejrzany był trzeźwy, nie był wcześniej karany sądownie.

 

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo na podstawie art. 177 § 2 kk grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.