Akt oskarżenia Prokuratury Rejonowej Szczecin-Śródmieście przeciwko sprawcy stosującemu przemoc domową.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokurator Rejonowy Szczecin Śródmieście skierował do Sądu Rejonowego  Szczecin Centrum w Szczecinie, akt oskarżenia przeciwko Markowi Sz. podejrzanemu o popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że od 24 sierpnia 2017 r. do dnia 29 października 2017 r. w Szczecinie znęcał się psychicznie nad swoją babcią oraz dziadkiem w ten sposób, że znajdując się pod wpływem alkoholu wszczynał awantury podczas których wyzywał pokrzywdzonych słowami uznanymi powszechnie za obelżywe, tj. o przestępstwo z art. 207 § 1 kk,

Z ustaleń postępowania wynika, że podejrzany Marek Sz. (lat 22) przez stosował przemoc psychiczną wobec babci oraz dziadka, wspólnie z którymi zamieszkiwał. W toku postępowania zgromadzono materiał dowodowy, w tym między innymi przesłuchano w charakterze świadków oboje pokrzywdzonych, a także inne osoby. Ponadto uzyskano dokumentację zgromadzoną w ramach prowadzonej Niebieskiej Karty. Zeznania świadków i pozostałe zebrane dowody potwierdziły fakt znęcania się przez podejrzanego nad bliskimi.

Wobec podejrzanego Marka Sz. na wniosek prokuratora – Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum zastosował tymczasowy areszt. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do sądu.

Podejrzany był w przeszłości karany sądownie. Za zarzucany obecnie podejrzanemu czyn m. in. z art. 207 § 1 kk grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.