Akt oskarżenia przeciwko sprawcy podejrzanemu o niezatrzymanie się do kontroli drogowej – sprawa Prokuratury Rejonowej w Goleniowie.

Prokuratura Rejonowa w Goleniowie skierowała do Sądu Rejonowego w Goleniowie, akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi K., podejrzanemu m.in. o popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że w dniu 16 października 2017 r. na drodze publicznej tj. ulicy I Brygady Legionów pomimo wydania przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie poruszających się pojazdem służbowym przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych polecenia zatrzymania pojazdu, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i kontynuował jazdę motocyklem marki Suzuki, nie stosując się jednocześnie do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym, tj. o czyn z art. 178b § 1 kk w zb. z art. 244 kk i inne.

Z ustaleń postępowania wynika, że w dniu 16 października 2017 r. około godziny 16.15 podejrzany kierował motocyklem marki Suzuki. Jechał on ulicą I Brygady Legionów w Goleniowie. W pewnym momencie patrolujący ten obszar funkcjonariusze Policji podjęli decyzję o przeprowadzeniu wobec podejrzanego kontroli drogowej.  Pomimo wydania polecenia zatrzymania przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, motocyklista zlekceważył je i kontynuował jazdę. Ostatecznie podejrzany zatrzymał się do kontroli, w wyniku której  funkcjonariusze ustalili, że w ogóle nie powinien on kierować motocyklem jak również innymi pojazdami mechanicznymi w ruchu lądowym, gdyż obowiązuje go dożywotni zakaz prowadzenia takich pojazdów orzeczony przez sąd.

Jak ustalono podejrzany kierując motocyklem w dniu zdarzenia był trzeźwy, był wcześniej karany sądownie za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji.

 

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo m.in. na podstawie art. 178b § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.