Tymczasowy areszt dla sprawców podejrzanych o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Sprawa Prokuratury Rejonowej w Pyrzycach

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Dnia 8 lutego 2018 r. na wniosek Prokuratora Rejonowego w Pyrzycach, Sąd Rejonowy w Stargardzie zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy wobec dwóch podejrzanych mężczyzn, którym zarzuca się popełnienie przestępstw o charakterze narkotykowym.

W toku prowadzonego postępowania ustalono dotychczas, że podejrzany Damian Ż. w dniu 6 lutego 2018 r. w Stargardzie posiadał znaczną ilości środków odurzających w postaci marihuany o łącznej wadze 74,264 grama, a ponadto substancję psychotropową w postaci tabletki ekstazy. W związku z powyższym usłyszał on zarzut z art. 62 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii mówiący o posiadaniu znacznych ilości narkotyków.

Drugiemu podejrzanemu mężczyźnie zarzucono natomiast posiadanie marihuany o łącznej wadze 8,329 netto (przestępstwo z art. 62 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii), a ponadto udzielanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej innej osobie narkotyków w postaci marihuany (przestępstwo z art. 59 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii).

Obaj sprawcy zostali zatrzymani i na wniosek prokuratora tymczasowo aresztowani.

Za zarzucane podejrzanym czyny grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.