Tymczasowy areszt dla sprawcy podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Sprawa Prokuratury Rejonowej w Gryfinie.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Gryfinie, Sąd Rejonowy w Gryfinie zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec mężczyzny podejrzanego m. in. o popełnienie przestępstw o charakterze narkotykowym.

W dniu 8 lutego 2018 r. funkcjonariusze Policji dokonali zatrzymania do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Mercedes. Jak się okazało – mężczyzna ten miał orzeczony przez Sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nadto w wyniku przeszukania w pojeździe oraz w miejscu zamieszkania podejrzanego funkcjonariusze ujawnili marihuanę o wadze 1,3 grama netto i znaczne ilości amfetaminy o łącznej wadze 32,6 grama netto.

W związku z powyższym podejrzany usłyszał zarzuty kierowania pojazdem wbrew sądowemu zakazowi (art. 244 kk) oraz posiadania znacznych ilości narkotyków, tj. z art. 62 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii.

Z dotychczasowych ustaleń śledztwa wynika również, że podejrzany działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej udzielał innym osobom narkotyków w postaci marihuany i amfetaminy, co stanowi przestępstwo z art. 59 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii.

Podejrzany po zatrzymaniu, na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany.

Za zarzucane podejrzanemu czyny m. in. z art. 59 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.