Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o posiadanie znacznej ilości narkotyków – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Prawobrzeże.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Prawobrzeże skierowała do Sądu Rejonowego Szczecin Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko Włodzimierzowi F., podejrzanemu o popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że w dniu 3 października 2017 r. w Szczecinie działając w warunkach recydywy posiadał wbrew przepisom ustawy znaczne ilości substancji psychotropowej w postaci amfetaminy o łącznej wadze netto 731,86 grama oraz 93 sztuki tabletek zawierających w swoim składzie chemicznym MDMA, a także środek odurzający w postaci marihuany o łącznej wadze netto 1,14 grama, tj. o przestępstwo z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii w zw. z art. 64 § 1 kk.

Włodzimierz F. był osobą poszukiwaną przez Policję w celu ustalenia aktualnego miejsca pobytu. W związku z powyższym w dniu 3 października 2017 r. funkcjonariusze wytypowali miejsce w którym mężczyzna ten może przebywać, a następnie podjęli obserwację. Gdy zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi poszukiwanego – przystąpili do jego legitymowania. W trakcie czynności ujawniono przy nim środki odurzające. W dalszej kolejności w wyniku przeszukania miejsca pobytu Włodzimierza F., ujawniono znacznie większe ilości narkotyków w postaci amfetaminy i tabletek zawierających w swoim składzie MDMA.

Po zatrzymaniu mężczyzny, na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie. Ten środek zapobiegawczy stosowany był także w chwili kierowania aktu oskarżenia do sądu.

Podejrzany był w przeszłości wielokrotnie karany, w tym za przestępstwa podobne i obecnie zarzucanego jemu czynu dopuścił się w warunkach recydywy.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii popełnione w warunkach recydywy grozi kara pozbawienia wolności od roku do 15 lat.