Sprawcy pobicia zasiądą na ławie oskarżonych – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Niebuszewo.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Niebuszewo skierowała do Sądu Rejonowego Szczecin Centrum w Szczecinie, akt oskarżenia przeciwko Rafałowi D. i Piotrowi D. oskarżonym o to, że w dniu 10 października 2017 r. w Szczecinie, działając wspólnie i w porozumieniu w warunkach recydywy, publicznie i bez powodu, okazując przy tym rażące lekceważenie porządku prawnego, dokonali pobicia dwójki pokrzywdzonych poprzez ich szarpanie, uderzanie pięściami i kopanie, narażając pokrzywdzonych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowania uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyny z art. 158 § 1 kk i inne.

Z ustaleń postępowania wynika, że sprawcy w wieku 37 lat i 35 lat w dniu 10 października 2017 r. w godzinach wieczornych zaatakowali bez żadnego powodu dwójkę pokrzywdzonych, szarpiąc ich, uderzając i kopiąc. Pobicie to stanowiło występek o charakterze chuligańskim. Podejrzani na skutek działań funkcjonariuszy Policji zostali zatrzymani jeszcze tego samego dnia, a następnie na wniosek prokuratora tymczasowo aresztowani.

Ten środek zapobiegawczy był stosowany także w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Obaj podejrzani byli w przeszłości wielokrotnie karani sądownie i obecnie zarzucanych czynów dopuścili się w warunkach recydywy.

Za zarzucane podejrzanym przestępstwa na podstawie art. 158 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. Jednocześnie z uwagi na fakt, że podejrzani działali w warunkach recydywy, grozi im kara surowsza – do 4,5 roku pozbawienia wolności.