Tymczasowy areszt dla sprawców rozboju w Krajniku. Sprawa Prokuratury Rejonowej w Gryfinie.

Zdjęcie togi prokuratora oraz akt prokuratorskiego postępowania karnego

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Gryfinie, Sąd Rejonowy w Gryfinie zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy wobec dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie w dniu 5 marca 2018 r. rozboju w jednym ze sklepów w Krajniku,  tj. czynu z art. 280 § 1 kk.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Gryfinie.                 W toku prowadzonego śledztwa ustalono, że podejrzani w wieku 17 i 28 lat w dniu 5 marca 2018 r. około godziny 12.30 w jednym ze sklepów w miejscowości Krajnik działając wspólnie i w porozumieniu, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadzili pokrzywdzoną pracownicę sklepu do stanu bezbronności, grożąc jej pozbawieniem życia przy użyciu atrapy pistoletu, a następnie dokonali kradzieży pieniędzy w kwocie 500 zł po czym zbiegli z miejsca zdarzenia.

Dzięki sprawnym działaniom funkcjonariuszy Policji obaj sprawcy zostali zatrzymani niedługo po zdarzeniu, a następnie na wniosek prokuratora – tymczasowo aresztowani na okres 2 miesięcy.  W toku śledztwa znaleziono m. in. atrapę pistoletu, jaką posługiwali się sprawcy podczas napadu, a która okazała się plastikową zabawką.

Za zarzucany podejrzanym czyn z art. 280 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.