Tymczasowy areszt dla sprawcy podejrzanego o zabójstwo – sprawa Prokuratury Rejonowej w Świnoujściu.

Zdjęcie togi prokuratora oraz akt prokuratorskiego postępowania karnego

Dnia 5 marca 2018 r. na wniosek Prokuratora Rejonowego w Świnoujściu Sąd Rejonowy w Świnoujściu, zastosował tymczasowe aresztowanie wobec Marka P.,  podejrzanego o dokonanie w dniu 2 marca 2018 r. w jednym z mieszkań w Świnoujściu zabójstwa pokrzywdzonego mężczyzny, poprzez uderzenie go obuchem siekiery w głowę,  tj. o czyn z art. 148 § 1 kk.

 

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Świnoujściu. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w dniu 3 marca 2018 r. w jednym z mieszkań na terenie Świnoujścia ujawnione zostało ciało mężczyzny z widocznymi obrażeniami głowy. Na miejscu prokurator przeprowadził oględziny, a ponadto zatrzymano mężczyznę, który zamieszkiwał wspólnie z pokrzywdzonym.

W oparciu o zgormadzone dowody prokurator ogłosił podejrzanemu zarzut zabójstwa, a następnie skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Za zarzucany podejrzanemu czyn grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.