Akt oskarżenia Prokuratury Rejonowej w Gryficach przeciwko sprawcy kradzieży.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokuratura Rejonowa w Gryficach skierowała do Sądu Rejonowego w Gryficach akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu Markowi P., któremu zarzucono popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że w okresie od 19 sierpnia 2017 r. do dnia 9 września 2017 r. w jednym ze sklepów budowlanych na terenie Gryfic, działając w krótkich odstępach czasu w wykonaniu z góry powziętego zamiaru dokonywał kradzieży rożnego rodzaju narzędzi, w tym m. in. nożyc do blachy, sekatorów, zestawów różnych kluczy w tym kluczy nasadowych, o łącznej wartości strat wynoszącej 4.933,72 zł., to jest o przestępstwo z art. 278 § 1 kk w zw. z art. 12 kk.

Z ustaleń postępowania wynika, że podejrzany Marek P. przez okres trzech tygodni systematycznie dokonywał kradzieży na szkodę jednego ze sklepów budowalnych w Gryficach. W sumie w wyniku tego procederu podejrzany ukradł przedmioty o łącznej wartości blisko pięciu tysięcy złotych. Jego działanie zostało utrwalone na nagraniach z kamer monitoringu znajdujących się w sklepie.

Po ustaleniu tożsamości sprawy, mężczyzna ten został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie. Środek ten był stosowany również w dniu skierowania aktu oskarżenia.

Podejrzany przyznał się do zarzutu. Był on w przeszłości karany sądownie.

Za zarzucany obecnie podejrzanemu czyn grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.