Akt oskarżenia przeciwko kierowcy znajdującemu się pod wpływem amfetaminy – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Niebuszewo.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Niebuszewo skierowała do Sądu Rejonowego  Szczecin- Centrum w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko Adamowi L. podejrzanemu o dokonanie przestępstwa polegającego na tym, że w dniu 13 marca 2018 r. w Szczecinie na ul. Wawelskiej kierował samochodem marki Ford Mondeo znajdując się pod wpływem substancji psychotropowej w postaci amfetaminy, tj. o czyn z art. 178a § 1 kk,

Postępowanie w tej sprawie nadzorowała Prokuratura Rejonowa Szczecin-Niebuszewo.

Z poczynionych ustaleń wynika, że podejrzany, w godzinach nocnych 13 marca 2018 r. kierował samochodem marki Ford Mondeo. Na ul. Wawelskiej w Szczecinie został on zatrzymany do kontroli przez patrol Policji. W wyniku przeprowadzonego badania ustalono, że Adam L. kierując pojazdem znajdował się pod wpływem substancji psychotropowej w postaci amfetaminy.

Za zarzucany podejrzanemu czyn z art. 178a § 1 kk grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.