Tymczasowy areszt dla sprawcy podejrzanego m. in. o usiłowanie zabójstwa – sprawa Prokuratury Rejonowej w Stargardzie.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Dnia 4 kwietnia 2018 r. Prokurator Rejonowy w Stargardzie skierował do Sądu Rejonowego w Stargardzie wniosek o zastosowanie na okres 3 miesięcy  tymczasowego aresztowania wobec Oskara S., podejrzanego m. in. o usiłowanie w dniu 1 kwietnia 2018 r. w Stargardzie zabójstwa pokrzywdzonego mężczyzny poprzez zadanie ciosów ostrym narzędziem, tj. o czyn z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 1 kk i inne.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Stargardzie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w dniu 1 kwietnia 2018 r. na terenie Stargardu podejrzany Oskar S. posługujący się ostrym narzędziem zaatakował bez powodu wracającego z kościoła pokrzywdzonego, któremu zadał ciosy, powodując u niego obrażenia ciała, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Następnie podejrzany ranił inną przypadkową osobę, powodując u niej obrażenia ciała niezagrażające życiu i również w tym przypadku zbiegł z miejsca zdarzenia.

 

W wyniku działań funkcjonariuszy Policji sprawca został ustalony i zatrzymany.

Następnie w oparciu o zgromadzone dowody, prokurator ogłosił podejrzanemu zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa pokrzywdzonego mężczyzny oraz spowodowania obrażeń ciała u drugiej pokrzywdzonej osoby. Po przedstawieniu zarzutów prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec sprawcy tymczasowego aresztowania.  Wniosek ten został uwzględniony przez sąd.

Za zarzucany podejrzanemu czyn m. in. z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.