Tymczasowy areszt dla sprawcy rozboju – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin – Prawobrzeże.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Na wniosek Prokuratora Rejonowego Szczecin-Prawobrzeże Sąd Rejonowy Szczecin Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie zastosował tymczasowe aresztowanie wobec Piotra K. podejrzanego o to, że w dniu 24 marca 2018 r. w Szczecinie po uprzednim użyciu przemocy wobec pokrzywdzonego i doprowadzeniu go do stanu bezbronności poprzez uderzenie go pięściami w twarz i głowę, w wyniku czego pokrzywdzony upadł, a następnie kopanie go po nogach, dokonał kradzieży telefonu komórkowego marki LG o wartości 400 zł., tj. o czyn z art. 280 § 1 kk.

Jak wynika z dokonanych ustaleń, podejrzany w dniu 24 marca 2018 r. dokonał rozboju stosując przemoc wobec pokrzywdzonego – uderzając go i kopiąc, a następnie ukradł należący do pokrzywdzonego telefon komórkowy o wartości 400 zł.  Po dokonanym rozboju sprawca zbiegł.

W wyniku działań funkcjonariuszy Policji podejrzany został ustalony i zatrzymany. Ponadto wobec podejrzanego na wniosek prokuratora zostało zastosowane tymczasowe aresztowanie na okres najbliższych 2 miesięcy.

Za czyn zarzucony podejrzanemu m.in. na podstawie art. 280 § 1 kk grozi kara  pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.