Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o posiadanie znacznej ilości amfetaminy – sprawa Prokuratury Rejonowej w Stargardzie.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokuratura Rejonowa w Stargardzie skierowała do Sądu Rejonowego w Stargardzie akt oskarżenia przeciwko Mateuszowi B., podejrzanemu m. in. o popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że w dniu 17 stycznia 2018 r. w mieszkaniu na terenie Stargardu, posiadał wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, znaczną ilość substancji psychotropowej w postaci amfetaminy o łącznej wadze 458,29 grama netto, tj. o przestępstwo z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i inne.

Jak zostało ustalone, w wyniku dokonanego w mieszkaniu, w którym przebywał Mateusz B. przeszukania, funkcjonariusze Policji ujawnili znaczne ilości amfetaminy o łącznej wadze blisko pół kilograma.

W toku postępowania podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podczas przesłuchania podejrzany przyznał się do zarzucanego jemu przestępstwa. Był on w przeszłości karany sądownie, w tym za przestępstwa związane z udzielaniem narkotyków innym osobom.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo, na podstawie art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.