Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o przestępstwa narkotykowe – sprawa Prokuratury Rejonowej w Myśliborzu.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu skierowała do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko Adrianowi K., podejrzanemu o popełnienie przestępstw polegających między innymi na tym, że w dniu 29 stycznia 2018 r. na terenie jednej z miejscowości w powiecie myśliborskim posiadał wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, znaczną ilość środków odurzających w postaci marihuany o łącznej wadze 40,76 grama netto, czyniąc w ten sposób przygotowania do uczestniczenia w obrocie wskazanym powyżej środkiem odurzającym, tj. o przestępstwo z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i inne.

Ponadto podejrzanemu zarzuca się, że w okresie od listopada 2017 r. do dnia 15 stycznia 2018 r. działając w krótkich odstępach czasu w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, wielokrotnie udzielał innym osobom marihuanę, to jest o przestępstwa z art. 59 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i inne.

Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o przestępstwa narkotykowe – sprawa Prokuratury Rejonowej w MyśliborzuJak zostało ustalone, w wyniku dokonanego u Adriana K. przeszukania, funkcjonariusze Policji ujawnili znaczne ilości marihuany, a także przedmioty służące do porcjowania narkotyków. Ponadto w toku śledztwa ustalono, że podejrzany wielokrotnie udzielał narkotyki innym osobom, w tym również osobie małoletniej (art. 59 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii).

W toku postępowania podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu. Podejrzany nie był w przeszłości karany sądownie.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwa, między innymi z art. 59 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności od trzech do 15 lat.