Podejrzani o pozbawienie wolności mężczyzny i jego pobicie, zasiądą na ławie oskarżonych – sprawa Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie w dniu 26 kwietnia 2018 r. skierowała do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko Dawidowi K. i Przemysławowi W. podejrzanym m. in. o pozbawienie wolności mężczyzny i jego pobicie, do którego doszło w dniu 11 listopada 2017 r. w okolicach Dziewoklicza, tj. o czyn z art. 189 § 1 i 3 kk w zb. z art. 158 § 1 kk i inne

Dawidowi K. i Przemysławowi W. zarzucono między innymi to, że w dniu 11 listopada 2017 r. w Szczecinie, działając wspólnie i w porozumieniu pozbawili wolności pokrzywdzonego w ten sposób, że zaciągnęli go do samochodu i wywieźli, wbrew jego woli, do lasu w okolicach Dziwoklicza, a następnie po uprzednim doprowadzeniu go do stanu bezbronności poprzez skrępowanie rąk i nóg taśmą klejącą, wzięli udział w jego pobiciu uderzając go pięściami i kopiąc, a ponadto zmuszali go do zwrotu wierzytelności oraz dokonali zaboru w celu przywłaszczenia odzieży w postaci kurtki oraz telefonu komórkowego i dowodu osobistego pokrzywdzonego mężczyzny, tj. o czyn z art. 189 § 1 i 3 kk w zb. z art. 158§ 1 kk w zb. z art. 191 § 2 kk w zb. z art. 280 § 1 kk i inne.

Śledztwo w tej sprawie nadzorowane było przez Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, a prowadzone przez Komendę Miejska Policji w Szczecinie.

W związku z poczynionymi ustaleniami zatrzymano, a następnie na wniosek prokuratora tymczasowo aresztowano Dawida K. i Przemysława W. Ten środek zapobiegawczy stosowany był również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany Dawid K. (lat 23) nie był w przeszłości karany sądownie, zaś podejrzany Przemysław W. (lat 26) był wcześniej karany sądownie.

Za zarzucaną zbrodnię m. in. na podstawie art. 189 § 3 kk grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.