Akt oskarżenia przeciwko podejrzanej o spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego przy ul. Monte Cassino – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Niebuszewo

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Niebuszewo skierowała do Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum w Szczecinie, akt oskarżenia przeciwko Małgorzacie B. podejrzanej o popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że w dniu 31 stycznia 2018 r. w Szczecinie na drodze wewnętrznej przy ul. Monte Cassino kierując samochodem osobowym marki Citroen C1, nieumyślnie naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że podejmując manewr skrętu w lewo nie zachowała szczególnej ostrożności oraz należytej obserwacji przedpola jazdy przez co potrąciła lewą przednią częścią pojazdu pieszego przechodzącego z prawej na lewą stronę drogi wewnętrznej, powodując jego upadek i uderzenie głową o twarde podłoże, w wyniku czego u pokrzywdzonego doszło do urazu czaszkowo-mózgowego, skutkującego jego śmiercią, tj. o przestępstwo z art. 177 § 2 kk.

Z ustaleń postępowania wynika, że w dniu 31 stycznia 2018 r. podejrzana (lat 45) kierowała samochodem osobowym marki Citroen C1. Na jednym z podwórek znajdujących się w kwartale ulic: Monte Cassino, Niedziałkowskiego, Papieża Jana Pawła II oraz Niedziałkowskiego doszło do potrącenia pieszego przez pojazd, którym kierowała podejrzana. W wyniku upadku i uderzenia głową o twarde podłoże, pieszy doznał poważnych obrażeń tj. urazu czaszkowo – mózgowego, w wyniku czego zmarł.

Podejrzana przyznała się do stawianego jej zarzutu. Z ustaleń śledztwa wynika, że w chwili kierowania pojazdem była ona trzeźwa, nie była wcześniej karana sądownie.

Za spowodowanie wypadku na podstawie art. 177 § 2 kk grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.