Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o posiadanie znacznej ilości amfetaminy – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Śródmieście

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Śródmieście skierowała do Sądu Rejonowego Szczecin Centrum w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko Marcinowi H., podejrzanemu o popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że w dniu 24 lutego 2018 r. w Szczecinie posiadał wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, znaczną ilość substancji psychotropowej w postaci amfetaminy o łącznej wadze 49,85 grama netto, tj. o przestępstwo z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

W dniu 24 lutego 2018 r. w godzinach popołudniowych funkcjonariusze Policji pełnili służbę w patrolu w ramach zabezpieczenia meczu Pogoń Szczecin-Wisła Płock. Patrolując ulicę Bolesława Śmiałego, zauważyli nerwowo zachowującego się podejrzanego, który na widok funkcjonariuszy próbował się oddalić. W wyniku przeszukania przy mężczyźnie ujawniono woreczek z zawartością białego proszku, którym po przeprowadzonych badaniach okazała się amfetamina. Jak się okazało podejrzany posiadał przy sobie blisko 50 gram tego narkotyku.

W toku postępowania podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany (lat 40) był w przeszłości karany sądownie.

Za obecnie zarzucane podejrzanemu przestępstwo m. in. z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.