Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o udzielanie i posiadanie znacznej ilości narkotyków – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Niebuszewo.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Niebuszewo skierowała do Sądu Rejonowego Szczecin Centrum w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi K., podejrzanemu m. in. o popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że w dniu 18 marca 2018 r. w Szczecinie posiadał wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, znaczną ilość środków odurzających w postaci marihuany o łącznej wadze 110,537 grama netto, tj. o przestępstwo z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

W dniu 18 marca 2018 r. około godziny 17.50 funkcjonariusze Policji udali się do mieszkania podejrzanego w związku ze zgłoszeniem zakłócania spokoju. W mieszkaniu tym zastano trzech młodych mężczyzn, z których jeden ukrywał się za szafą. W związku z nietypowym zachowaniem podejrzanego dokonano przeszukania, w wyniku którego ujawniono znaczne ilości należącej do niego marihuany o łącznej wadze przekraczającej 100 gram. W toku śledztwa ustalono również, że podejrzany Tomasz K. wielokrotnie udzielał innej osobie środka odurzającego w postaci marihuany. W związku z powyższym usłyszał on także zarzut z art. 58 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

W toku postępowania podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany nie był w przeszłości karany sądownie.

Za obecnie zarzucane podejrzanemu przestępstwo m. in. z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.