Tymczasowy areszt dla podejrzanej o usiłowanie zabójstwa – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Śródmieście.

Zdjęcie togi prokuratora oraz akt prokuratorskiego postępowania karnego

Prokurator Rejonowy Szczecin-Śródmieście skierował do Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum w Szczecinie wniosek o zastosowanie na okres 3 miesięcy  tymczasowego aresztowania wobec Dominiki B., podejrzanej o usiłowanie w dniu 13  czerwca 2018 r. w jednym z mieszkań Szczecinie zabójstwa pokrzywdzonego mężczyzny, w ten sposób, że ugodziła go nożem w klatkę piersiową w okolice serca, powodując u niego obrażenia ciała w postaci rany ciętej, tj. o czyn z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 1 kk.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa Szczecin-Śródmieście. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w dniu 13 czerwca 2018 r. w jednym z mieszkań na terenie Szczecina podejrzana, która spożywała wcześniej alkohol  posługując się nożem zaatakowała swojego partnera, zadając mu cios w okolice serca. Mężczyzna pomimo odniesionej rany wezwał telefonicznie Pogotowie. Na miejsce zdarzenia przybyli również funkcjonariusze Policji.

Agresywna kobieta została zatrzymana, przy czym przeprowadzone badanie wykazało, że znajdowała się ona w stanie nietrzeźwości wynoszącym ponad promil alkoholu we krwi.

Następnie w oparciu o zgromadzone dowody, prokurator ogłosił podejrzanej  zarzut dotyczący usiłowania zabójstwa pokrzywdzonego mężczyzny.

Po przedstawieniu zarzutów prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanej tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Wniosek ten został uwzględniony przez sąd.

Za zarzucany czyn z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.