Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o posiadanie m. in. znacznej ilości amfetaminy – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Śródmieście.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Śródmieście skierowała do Sądu Rejonowego Szczecin Centrum w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko Pawłowi G., podejrzanemu o popełnienie przestępstwa polegającego m. in. na tym, że w dniu 9 marca 2018 r. w Szczecinie działając w warunkach recydywy, posiadał wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, znaczną ilość substancji psychotropowej w postaci amfetaminy o łącznej wadze 24,40 grama, a także 175 sztuk tabletek zawierających w swoim składzie MDMA o wadze 70,09 grama netto, tj. o przestępstwo z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i inne.

W dniu 9 marca 2018 r. funkcjonariusze Policji wobec uzasadnionego podejrzenia, iż Paweł G. może posiadać narkotyki dokonali przeszukania jego mieszkania znajdującego się w centrum Szczecina. W wyniku tych czynności w mieszkaniu podejrzanego ujawniono woreczek z zawartością białego proszku, którym po przeprowadzonych badaniach okazała się amfetamina. Jak się okazało podejrzany posiadał również ponad 170 sztuk tabletek zawierających w swoim składzie metaamfetaminę – MDMA.

W toku postępowania podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany (lat 33) był w przeszłości karany sądownie, w tym za przestępstwa podobne i obecnie zarzucanego mu czynu dopuścił się w warunkach recydywy. Podejrzany w toku śledztwa przyznał się do stawianego jemu zarzutu.

Za obecnie zarzucane podejrzanemu przestępstwo z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii popełnione w warunkach recydywy grozi kara pozbawienia wolności od roku do 15 lat.