Akt oskarżenia w sprawie sprzedaży i posiadania narkotyków – sprawa Prokuratury Rejonowej w Choszcznie

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokurator Rejonowy w Choszcznie  skierował do Sądu Rejonowego w Choszcznie  akt oskarżenia przeciwko mieszkańcowi Choszczna  podejrzanemu o posiadanie znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych oraz sprzedaż narkotyków. Z informacji funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji  w Choszcznie wynikało, że podejrzany  zajmuje się sprzedażą narkotyków. W dniu 14 maja 2018 r. w  miejsca zamieszkania  ww. policjanci przeprowadzili przeszukanie, w trakcie którego  ujawnili   środki odurzające w postaci marihuany w ilości 114,059 gramów , 4,45 gramów  amfetaminy ,  a także 3 wagi elektroniczne.

 

W sprawie zostało wszczęte śledztwo, w toku którego podejrzanemu  przedstawiono zarzut posiadania znacznej ilości środków psychotropowych w postaci marihuany  oraz posiadania  amfetaminy , to jest popełnienia  czynu z art. 62 ust. 2 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii oraz dziesięciokrotnego udzielenia w celu osiągnięcia korzyści majątkowej innej osobie środków odurzających w postaci marihuany,  w okresie od stycznia 2017 r. do marca 2017 r.   za cenę 40 zł za porcję marihuany, to jest popełnienia czynu z art. 59 ust. 1  ustawy z  dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii

W dniu 14 maja 2018 r. podejrzany został zatrzymany, a następnie na   wniosek Prokuratora Rejonowego  w Choszcznie  tymczasowo aresztowany.

Podejrzany  przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, za który grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.