Akt oskarżenia za usiłowanie zabójstwa- sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Prawobrzeże w Szczecinie.

Stylizowane zdjęcie figurki Temidy, w tle godło RP

Prokurator Rejonowy Szczecin-Prawobrzeże w Szczecinie skierował do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa, do którego doszło 24 czerwca 2017 r. na szczecińskim Prawobrzeżu. Z ustaleń śledztwa wynika, od początku czerwca 2017 r., pokrzywdzony za zgodą podejrzanego pomieszkiwał w jego mieszkaniu.

W dniu 18 czerwca 2017 r. ww. wyprowadził się, ponieważ oskarżony nie pozwolił mu dalej mieszkać u siebie. W dniu 24 czerwca 2017 r. pomiędzy godziną 21, a 22 doszło do spotkania obu mężczyzn, podczas którego oskarżony miał pretensje do pokrzywdzonego, że ten rozpowszechnia wśród sąsiadów niepochlebne informacje o oskarżonym. W trakcie  rozmowy doszło do szarpaniny, podczas której oskarżony dwukrotnie ugodził pokrzywdzonego nożem w okolice klatki piersiowej i brzucha.  Po zdarzeniu pokrzywdzony udał się do pobliskiego sklepu, gdzie jeden z pracowników wezwał karetkę pogotowia. W wyniku ran kłutych klatki piersiowej i brzucha pokrzywdzony doznał przecięcia tętnicy międzyżebrowej oraz uszkodzenia jamy brzusznej bez uszkodzenia narządów wewnętrznych, które wywołały u niego rozstrój zdrowia na okres przekraczający 7 dni.   Podejrzany został zatrzymany przez Policję tego samego dnia o  godzinie 23.15.  Postanowieniem Sądu Rejonowego Szczecin-Prawobrzeże i Zachód z dnia 26 czerwca 2017 r. na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany. W toku śledztwa nie przyznał  się do popełnienia zarzucanego mu czynu.

Za usiłowanie zabójstwa oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności. Oskarżony  był w przeszłości karany za przestępstwa przeciwko mieniu, rodzinie oraz życiu i zdrowiu.